ВТУ „Св.Св.Кирил и Методий“
Педагогически факултет
Катедра „Предучилищна педагогика“
План-конспект
………………… град
Образователно направление
„Български език и литература“
1.Тема: За грешките и поуките ( Който зло
мисли,зло намира-А.Григоров
2.Вид на организираната форма:
педагогическа
ситуация
3.Цел:
Възприемане на литературно
произведение,обсъждане на героите,преценяване
на техните постъпки
4.Задачи:
- свързана реч-,
различаване на въпрос и отговор
от текста,
-речник-осмисляне на думи и изрази от текста
-
граматически правилна реч-
задава въпроси за
непознати думи и изрази
5.Очаквани резултати:
възприемане на
литературно произведение от децата,усвояване на
непознати думи,отговор на въпроси
6.Педагогическа технология:
форма-основна
6.1 Подходи: Игрови подход
6.2Принципи:
Принцип за интерес и внимание към
формите на езика, Принцип за подчиняване на
езиковите знания
6.3Методи и похвати:
възприемане,анализиране,беседа,
6.4 Способи:
6.5 Средства за онагледяване: ПК МОЛИВКО,
приказка
7.Предварителна подготовка на учителя:
Учителя е подготвил приказката „Който зло
мисли,зло намира“, въпроси за анализ на героите и
поуки
8.Предварителна подготовка на децата:
Децата
са подготвени за ситуацията
9.Дизайн на образователна среда:
Интерактивна дъска
Сценарий на педагогическо взаимодействие:
Етапи на
педагогическо
взаимодействие
Дейност на учителя
Дейност на
децата
Забележка
Насочване към
-Добър ден, деца!
- Добър ден,
госпожо.
предстоящата
речева дейност
-Днес ще ви разкажа една
много интересна приказка.
Съобщаване на
темата
-Приказката се казва „Който
зло мисли,зло
намира.Слушайте
внимателно,защото след
това ще ви задам въпроси.
Конкретизиране
на задачата по
развитие на
свързана реч
-
Предмет: | Педагогика |
Тип: | Планове |
Брой страници: | 9 |
Брой думи: | 789 |
Брой символи: | 4556 |