Ситуация по математика за Втора група
ТЕМА :
Затвърдяване на числата до 5, пространствените отношения и основните
геометрични фигури ( кръг, триъгълник, квадрат )
Цели :
1. Детето да затвърди умението за броене до 5.
2. Детето да се ориентира в пространствените посоки, отношенията в двумерното и
тримерното пространство. Да определя разстоянието на два предмета спрямо себе си
( по – близо до мен, по – далеч от мен ).
3. Детето да умее да разпознава фигурите – кръг, триъгълник, квадрат.
Методи и похвати :
1.
Игрови
2.Беседа
3.Обяснения
4.Преценка
Демонстративни средства :
Кукла – Мики Маус. Нарисувана картина – на нея е Мики
застанал с гръб към нас. Две къщички, които са магазини. На едната има триъгълник,
която Мики трябва да намери. А на другата има кръг. Между двете къщички
( магазини ) има пътечка, по която Мики трябва да мине. Табло с магнити, изрязани от
хартия картинки на пет мечете, на три патета, на една пеперуда ( малко по – големи за
да ги виждат децата от далеч ). Изрязани от гланцово блокче по – големи фигурки –
кръг, триъгълник, квадрат.
Оперативни средства :
За всяко дете ще има изрязани картинки с животни : по една
пеперуда, по три патета, по пет мечета. Ще има изрязани от гланцово блокче фигурките
кръг, триъгълник, квадрат.
Ход на ситуацията :
У : Здравей те деца !
Д : Здравей !
У : Днес като идвах към детската градина срещнах Мики Маус, но той беше
тъжен. Защото не можел да си преброи моливите, не можел да отиде до магазина,
защото не знаел посоките и не познавал фигурките. Ще го научим ли заедно да
брои до 5 ?
Предмет: | Математика |
Тип: | Уроци |
Брой страници: | 7 |
Брой думи: | 933 |
Брой символи: | 4681 |